artikkel

Riigikogu asus hasarti menetlema

laine
11. juuni 2018
Foto:
Riigikogu rahanduskomisjon saatis suures üksmeeles esimesele lugemisele eelnõu, millega kaotatakse hasartmängumaksu nõukogu ja kujundatakse maksuraha jaotus läbipaistvamaks ja kindlamaks.

Suures saalis aga eelmisel nädalal nõnda libedalt ei läinud ja arutelu (vt stenogrammi!) sai üsna kirglik. Vabaerakond tegi ettepaneku eelnõu kohe tagasi lükata, aga hääletuse tulemusena menetlus siiski jätkub, muudatusettepanekute tähtajaks on 20. juuni. See tähendab, et sisuline arutelu jääb sügisesse.

Rahanduskomisjon küsis veel, kas ka Vabaühenduste Liidul on seniöeldule täiendavaid ettepanekuid. Endal eriti ei ole, aga kellel on, kirjutab 30. juuliks alari@heakodanik.ee.

Kutsume kõiki ka kirjutama rahanduskomisjon@riigikogu.ee ja eelnõule 632 SE  toetust avaldama. Kirjad pannakse eelnõu kodulehe allaserva üles ja ehk on neist abi, et need muudatused pärast aastaid üritamist läbi läheks.

Oleme HTMile ja SoMile ka südamele pannud, et need varakult oma seniste peamiste toetusesaajatega juba suhtleks ja arutaks, kuidas on sisuliselt ja tehniliselt mõistlik seda rahastust edaspidi korraldada. Kui nad seda ei tee, torkige ise!