artikkel

Hea Kodaniku talvenumbri märksõnaks on digi

laine
15. jaanuar 2018
Foto: Kristina Õllek
Kui digi oled, kodanikuühiskond? Nõnda küsime Hea Kodaniku talvenumbris. Vastamiseks heidame pilgu nii vabakonna digivõimekuse arendamise köögipoolele, avatud valitsemise arengule kui ka erasektori pakutud õppetundidele ning jagame praktilist nõu igale kodanikuaktivistile. Kaanekunsti eest vastutavad Kert Viiart ja Kristina Õllek.

Kuhu jääb vabakonna e-tiiger, küsib Margo Loor.

Vabaühenduste liit korraldab juba sügise algusest digitöötubasid, internetis järelvaadatavad ja puha. Miks nutikuse poole püüelda, kirjutavad Liia Ringo ja Hille Hinsberg.

Andrei Liimets uurib, miks digiprogressi kiuste räägitakse demokraatia nõrgenemisest.

Mida, miks ja kuidas hakata pihta petitsioonidega, uurib Change.org-i kommunikatsioonijuhi Jeannette Gusko käest Andrei Liimets.

Üle aasta rahvaalgatusveebi. Kuidas kulgeb, kirjutab Teele Pehk.

Tuleviku Tehnoloogiate Sihtasutuse rajaja Kaspar Kruup räägib Ivan Lavrentjevile digimuutuste sotsiaalsest ja eetilisest mõjust.

Mitte kõik pole ühtmoodi jalga tuleviku ukse vahele saanud, hoiatab Sigrid Solnik.

Kuidas Google ja Tesla ühiskonna korda teeksid? Arvamusfestivali ühe kõige ägedama arutelu põhjal muljetab Pirkko Valge, mida vabakonnal erasektorilt õppida.

Kuidas leida digisõpru ja mõjutada ühiskonda, õpetab oma elu kergemaks muutvate äppide ja rakenduste põhjal Alari Rammo.

Vaata kogu ajakirja siit.