Uudised

Kodukant ja Vabaühenduste Liit kutsuvad kaasama rahvusvahelisi vabatahtlikke

laine uudised-laine
29. aprill 2020

Eesti Külaliikumine Kodukant ja Vabaühenduste Liit teostasid viimase aasta jooksul hulga tegevusi, mille eesmärgiks on välismaalt Eestisse elama asunud vabatahtlike parem kaasamine vabaühenduste töösse.

Kõige nähtavam osa tehtust puudutab Vabatahtlike Väravat, mis läbis põhjaliku uuenduskuuri. Portaal sai uue ilme nii sisuliselt, pakkudes kasutajale laia valikut töökuulutusi, materjale ja uudiseid, kui ka vormiliselt – uues kuues Vabatahtlike Värava leiab kasutaja nii eesti, vene kui ka inglisekeelsena. Loe lähemalt.

Värava tutvustamiseks korraldasid Kodukant ja Vabaühenduste Liit koolitusi Tallinnas, Tartus ja Narvas, vabatahtliku sõbra arenguprogrammis leidsid üheksa organisatsiooni endale nõustajad. Viis neist pälvisid äsja ka vabatahtliku sõbra tunnustusmärgi. Loe lähemalt.

Inspiratsiooniks nii vabatahtlikele kui ühendustele jagasid oma kogemusi videos vabatahtlikud Vira, Stuart (inglise keeles) ja Toidupank (vene keeles), kirjasõnas vabatahtlik Mita ja Maarja küla. Lisaks leidis aset mitu kohtumist hiljuti Eestisse kolinutega, kellest esimesed on loodetavasti leidnud tänaseks tee siinsete vabaühenduste juurde.

Püsivaima toena vabatahtlikele ja nende kaasajatele valmisid kolmes keeles juhendid: “Ole julge, tule vabatahtlikuks” ning “Juhend välismaalaste kaasamiseks vabaühenduste tegevusse”.

Kõigi materjalide valmimist ja tegevusi rahastasid Euroopa Sotsiaalfond ja Siseministeerium.

Lisainfo:

Eha Paas (Eesti Külaliikumine Kodukant) 
eha@kodukant.ee

Kai Klandorf (Vabaühenduste Liit)
kai@heakodanik.ee